​ក្រុមហ៊ុន​ ខេ​ម​បូ​ឌា​ន​ ដេ​រី​វ៉េ​ទីវ​ អ៊ិ​ច​ឆេង​ ​អប​អរសាទរ​ដល់​លោក​ ​បណ្ឌិត​ ​Ben​ S. ​Be​rn​an​k​e​ ​ក្នុង​ឱកាស​ទទួល​ពានរង្វាន់​ណូបែ​ល​ផ្នែក​សេដ្ឋកិច្ច​ឆ្នាំ​ ​២​០​២​២
ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង មានមោទកភាពក្នុងការចូលរួមជាមួយបុគ្គល និងស្ថាប័នក្នុងវិស័យហិរញ្ញវត្ថុសកលលោកទាំងអស់ ដើម្បីអបអរសាទរដល់អតីតប្រធានធនាគារកណ្តាលសហរដ្ឋអាមេរិក គឺលោកបណ្ឌិត Ben S. Bernanke ដែលបានឈ្នះពានរង្វាន់ណូបែលផ្នែកសេដ្ឋកិច្ចឆ្នាំ ២០២២។
លោកបណ្ឌិត Ben S. Bernanke គឺជាសេដ្ឋវិទូជនជាតិអាមេរិកជួរមុខ និងជាប្រធានធនាគារកណ្តាលសហរដ្ឋអាមេរិកទី១៤ ដែលបានដឹកនាំធនាគារកណ្តាលសហរដ្ឋអាមេរិកក្នុងការដោះស្រាយវិបត្តិហិរញ្ញវត្ថុនៅចុងទសវត្សរ៍ឆ្នាំ ២០០០ ដែលធ្វើឱ្យគាត់ទទួលបាន «The 2009 Time Person of the Year» ។ លទ្ធផលនៃពានរង្វាន់ណូបែលផ្នែកសេដ្ឋកិច្ចនេះ គឺផ្ដោតទៅលើការរកឃើញឫសគល់នៃវិបត្ដិហិរញ្ញវត្ថុធំៗ និងដំណោះស្រាយសំខាន់ៗ ដែលជាអាវុធដ៏អស្ចារ្យមួយផ្សេងទៀត សម្រាប់ទប់ទល់នឹងបញ្ហាសេដ្ឋកិច្ចពិភពលោក។
សម្រាប់ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង ដោយសារអាជីវកម្មរបស់យើងដំណើរការជាមួយឧបករណ៍ហិរញ្ញវត្ថុសកល និងតួអង្គទីផ្សារជាច្រើនទៀត យើងក៏បានកំណត់បេសកកម្មរបស់យើងក្នុងការលើកកម្ពស់សុខភាពសេដ្ឋកិច្ចក្នុងតំបន់ដែលក្រុមហ៊ុនរបស់​យើង​កំពុង​មាន​ប្រតិបត្តិការ ក៏ដូចជា​ការចូលរួម​ចំណែក​ដល់វឌ្ឍនភាពសេដ្ឋកិច្ចអន្តរជាតិ តាមរយៈវិជ្ជាជីវៈ និងជំនាញរបស់យើង។ ដូច្នេះហើយ យើងពិតជារីករាយ​ដែលបានឃើញថា​ សេដ្ឋកិច្ចរបស់ពិភពលោកនៅតែបន្តរឹងមាំ។
ជាងនេះទៅទៀត ក្នុងឱកាសអបអរសាទរដល់អ្នកឈ្នះពានរង្វាន់ណូបែលផ្នែកសេដ្ឋកិច្ច ជាពិសេសលោកបណ្ឌិត Ben S. Bernanke ព្រមទាំងសមិទ្ធផលទាំងអស់នៅក្នុងវិស័យសេដ្ឋកិច្ចពិភពលោក វាក៏បានរំលឹកយើងអំពីពេលវេលាដ៏អស្ចារ្យមួយ នៅពេលដែលលោក Lawrence Kook ដែលជាអភិបាល និងជានាយកប្រតិបត្តិរបស់ក្រុមហ៊ុនយើង បានឡើងលើវេទិការួមគ្នាជាមួយលោកបណ្ឌិត Ben S. Bernanke ដើម្បីផ្លាស់ប្តូរគំនិត ពិភាក្សាអំពីបញ្ហាហិរញ្ញវត្ថុ និងចែករំលែកការយល់ដឹងស៊ីជម្រៅអំពីការអភិវឌ្ឍហិរញ្ញវត្ថុជាដើម។
ជាថ្មីម្តងទៀត ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង សូមអបអរសាទរដល់លោកបណ្ឌិត Ben S. Bernanke ហើយសូមថ្លែងអំណរគុណចំពោះបុគ្គលគ្រប់រូប ដែលបានលះបង់ពេលវេលា និងការខិតខំប្រឹងប្រែងដើម្បីស្ថិរភាព និងនិរន្តរភាពហិរញ្ញវត្ថុពិភពលោករបស់យើង។
សូមចុចលើតំណភ្ជាប់ខាងក្រោមនេះ ដើម្បីទស្សនាវីដេអូនៃមតិចំណាប់អារម្មណ៍របស់លោកបណ្ឌិត Ben S. Bernanke ក្នុងឱកាសឈ្នះពានរង្វាន់ណូបែលរបស់លោក

Cambodian Derivatives Exchange (CDX) has shared pride with global financial individuals and entities congratulating former Chairman of the Federal Reserve Dr. Ben S. Bernanke on winning the Nobel Prize in Economics 2022.
Dr. Ben S. Bernanke is a leading American economist and the 14th US Federal Reserve Chairman who steered the Federal Reserve’s Response to the late-2000s financial crisis, getting him named “The 2009 Time Person of the Year”. The result of this year’s Nobel Economics Prize is based on findings related with financial catastrophe and solutions which are another great weapon for the world’s economic challenges.
For CDX, as our business operating with global financial instruments and market players, we also set our mission to promote the country’s economic health where our company locates as well as to contribute to international economic progress, through our professionalism and expertise. Hence, we are delighted to see the world’s economic umbrella moved up.
Moreover, on the occasion of applauding the Nobel Economics Prize winners, especially Dr. Ben S. Bernanke, and all achievements in global economics, it reminds us of a great time when our CDX Director and Chief Executive Officer Mr. Lawrence Kook shared the stage with Dr. Ben S. Bernanke, exchanging ideas, discussing financial matters, and sharing insight into financial developments.
Once again, CDX would like to congratulate Dr. Ben S. Bernanke and appreciate all those who have been dedicating time and efforts to our world’s financial stability and sustainability.
Click this link to watch the video of his remarks on winning the Nobel Prize https://www.theguardian.com/business/video/2022/oct/10/ben-bernanke-wins-nobel-economics-prize-2022-for-work-on-banks-video