ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង ចូលរួម​វេទិកា​ឥណទាន​ចិន​ប្រចាំ​ឆ្នាំ​លើក​ទី១៦
ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង បាននិងកំពុងអភិវឌ្ឍខ្លួន ដើម្បីក្លាយជាផ្នែកមួយដ៏សំខាន់ក្នុងការសម្រេចចិត្តដែលមានប្រសិទ្ធភាពក្នុងវិស័យអភិវឌ្ឍន៍សេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ និងតែងតែបន្ដមោទកភាពរបស់ខ្លួនក្នុងការចូលរួមចំណែកឱ្យអស់ពីសមត្ថភាពដល់ភាពពេញលេញនៃការបង្កើតនានា។
ស្របតាមស្ថានភាពសេដ្ឋកិច្ចឌីជីថលបច្ចុប្បន្ននៅកម្ពុជា ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង ស្វាគមន៍រាល់ការអញ្ជើញ ដើម្បីពិភាក្សាអំពីការអភិវឌ្ឍរួម ប្រតិបត្តិការប្រកបដោយនិរន្តរភាព និងផែនការដែលអាចធ្វើទៅបាន។
ជាក់ស្ដែង កាលពីថ្ងៃទី១៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២២  ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង បានចូលរួមក្នុងវេទិកានៃកិច្ចប្រជុំឥណទានចិនប្រចាំឆ្នាំលើកទី១៦ ឬ 16th China Credit 4.16 Summit Forum។ វេទិកាប្រចាំឆ្នាំនេះត្រូវបានរៀបចំឡើងដោយសាកលវិទ្យាល័យប៉េកាំង ដែលមានមូលដ្ឋាននៅប្រទេសចិន។ តាមរយៈការចូលរួមនេះ ក្រុមហ៊ុនយើងបានផ្លាស់ប្តូរទស្សនវិស័យជាក់ស្ដែង និងបានបង្កើតលទ្ធផលប្រកបដោយឥទ្ធិពលសម្រាប់ព្រឹត្តិការណ៍ទាំងមូល។
ប្រធានបទគោលនៃវេទិកាប្រចាំឆ្នាំ២០២២​ នេះ គឺទំនើបភាវូបនីយកម្មចិន និងដំណើរថ្មីសម្រាប់ការកសាងប្រព័ន្ធឥណទានសង្គម ឬ Chinese Modernization & New Journey for Construction of Social Credit System។ ក្រោមប្រធានបទនេះ នៅមានប្រធានបទរងជាច្រើនទៀត ដែលអនុញ្ញាតឱ្យសាស្រ្តាចារ្យ អ្នកឯកទេស អ្នកជំនាញ និងថ្នាក់ដឹកនាំក្រុមហ៊ុនក្នុងវិស័យពាក់ព័ន្ធជាច្រើនទៀត បានសហការគ្នាធ្វើបទបង្ហាញយ៉ាងគ្រប់ជ្រុងជ្រោយ ដើម្បីប្រាកដថា ព្រឹត្ដិការណ៍ប្រចាំឆ្នាំលើកទី១៦ នេះ អាចជួយគាំទ្រដល់ទំនើបភាវូបនីយកម្ម និងផែនការប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិតសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍប្រព័ន្ធឥណទានសង្គមរបស់ប្រទេសចិន និងប្រទេសដៃគូទាំងអស់។
លោក Lawrence Kook ដែលជាអភិបាល និងនាយកប្រតិបត្តិនៃក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង ត្រូវបានអញ្ជើញធ្វើជាវាគ្មិនមួយរូប សម្រាប់ប្រធានបទរង៖ «ការកសាងទីផ្សារឥណទាន និងការអនុវត្តច្បាប់ឥណទានក្នុងសេដ្ឋកិច្ចឌីជីថល»។
ក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនសមភាគីកណ្តាលដំបូងគេនៅកម្ពុជា ដោយបានបន្ដដឹកនាំក្រុមហ៊ុនឈ្មួញជើងសាឧបករណ៍និស្សន្ទជាច្រើន ក្នុងបេសកកម្មជំរុញឱកាសវិនិយោគ និងចំណេះដឹងផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជា ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង តែងតែត្រៀមខ្លួនរួចជាស្រេចក្នុងការចូលរួមវេទិកាបែបនេះបន្ដទៀត។
ក្រៅពីសេចក្តីរំភើបដោយបានចូលរួមក្នុងកម្មវិធី និងបានចែករំលែកចំណេះដឹង និងបទពិសោធន៍ល្អៗពាក់ព័ន្ធនឹងប្រធានបទខាងលើ លោក Lawrence Kook ក៏បានបង្ហាញសុទិដ្ឋិនិយម និងបានលើកជាឧទាហរណ៍ជាក់ស្ដែងពីរបៀបដែល ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង រួមជាមួយនឹងនិយ័តករមូលបត្រកម្ពុជា ក៏ដូចជាតួអង្គទីផ្សារសំខាន់ៗទាំងអស់ បានអភិវឌ្ឍទីផ្សារឧបករណ៍និស្សន្ទនៅកម្ពុជាប្រកបដោយជោគជ័យ។
ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង មានសោមនស្សក្នុងការចូលរួមក្នុងព្រឹត្តិការណ៍នេះ ហើយបានប្តេជ្ញាចិត្ដក្នុងការសម្របខ្លួនទៅនឹងទីផ្សារឌីជីថលដែលកំពុងរីកចម្រើន និងប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត សម្រាប់ការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចពិភពលោក ដែលនឹងនាំមកនូវឱកាស និងគុណតម្លៃកាន់តែច្រើនសម្រាប់មនុស្សគ្រប់គ្នា។

Cambodian Derivatives Exchange (CDX) has constantly developed itself to be a significant part in decisive decision-makings in the field of financial and economic development, and always upholds its proudness to contribute to the best-possible comprehension of every purposeful occasion.
In line with Cambodia’s contemporary digital economy outlook angle, CDX welcomes any invitations to discuss holistic developments, sustainable operations, and feasible plans.
For instance, CDX participated in China Credit 4.16 Summit Forum organized by China-based Peking University on December 18, 2022, practically exchanging theoretical framework and creating an impactful result for the event.
The theme of this year’s conference was Chinese Modernization & New Journey for Construction of Social Credit System, designed with many subtopics which required specialized scholars, experts, professionals, and executives to elaborate comprehensively on how the 16th national credit system construction conference could facilitate China’s and its associates’ modernization and innovative framework of social credit system construction.
CDX Director and Chief Executive Officer Mr. Lawrence Kook was one of the panelists, delivering his insightful perspectives into the subtopic of the Construction of Credit Market and Practice of Credit Legislation in Digital Economy. As Cambodia’s first central counterparty leading many derivative brokers to continue boosting Cambodia’s financial investment opportunities and literacy, CDX is always up for taking part in kinds of this forum.
Aside from being excited, Mr. Lawrence Kook expressed enthusiasm in sharing his wisdom on the topic, exemplifying how CDX together with Securities and Exchange Regulator of Cambodia as well as all key market players successfully built a solid derivatives market in the Kingdom.
CDX is thrilled to join such an event and is eager to adapt to the rapidly growing and innovative digital market for global economic development, which will bring more opportunities and merits for everyone.